Updated 3 Legged Goat Triathlon

Age Group Results

October 13, 2018


All results from this race and other races we have timed can be found at www.racedayevents.net RaceDayEvents


Individual Men: Top Finishers 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 75-99
Individual Women: Top Finishers 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64
Clydesdale Men: 0-39 40-99
Athena Women: 40-99
Male Relay Men: 0-99
Female Relay Women:
Mixed Relay 0-99
Bandit Men:
Bandit Women:

Individual

Top

Male Overall Winners

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       1  Scott Foland             58    35    1      2:40.6      0:45.6    1     42:24.8 21.2      0:25.8    1     18:23.7 5:56   1:04:40.6    
Top

Female Overall Winners

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       6  Amanda Foland            10    32    1      3:36.7      1:17.0    1     45:24.4 19.8      0:35.4    1     20:40.5 6:40   1:11:34.1    
Top

Male Masters Winners

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       2  Jon Tate                 99    44    1      3:39.1      0:44.4    1     41:43.6 21.6      0:33.7    1     19:59.9 6:27   1:06:40.9    
Top

Female Masters Winners

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      18  Heather Goyette          13    44    1      4:13.9      1:33.5    1     51:16.1 17.6      0:52.3    1     22:59.7 7:25   1:20:55.6    
Top

Male 14 and Under

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      25  Oliver Howard            67    14    1      4:00.0      1:20.3    1     58:09.7 15.5      0:41.2    1     20:44.1 6:41   1:24:55.3    
     2      71  Jacob Lampert            73    13    2      4:25.1      2:22.7    2   1:11:18.4 12.6      1:37.0    3     30:11.3 9:44   1:49:54.6    
     3      75  Olsen Howard             68    12    3      6:01.1      2:16.5    3   1:16:54.5 11.7      0:44.9    2     25:40.9 8:17   1:51:37.9    
Top

Male 15 to 19

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      23  Owen Howard              69    15    1      4:25.0      1:59.7    2     57:53.0 15.5      0:26.6    1     19:42.8 6:21   1:24:27.2    
     2      32  Stephen Cone             49    19    2      4:26.7      2:36.8    1     57:44.9 15.6      0:56.1    2     23:34.4 7:36   1:29:19.0    
Top

Female 15 to 19

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       9  Faith Powell             23    17    1      2:47.0      0:30.0    1     50:40.0 17.8      0:23.4    1     20:57.2 6:45   1:15:17.7    
Top

Male 20 to 24

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      21  Trevor Wallace          101    24    2      4:09.7      2:03.3    3     54:58.5 16.4      0:22.0    1     22:08.5 7:08   1:23:42.1    
     2      22  Glenn David Bland        38    23    1      3:23.6      3:21.6    1     51:28.3 17.5      3:00.0    2     22:43.3 7:20   1:23:57.0    
     3      34  Zachary Bell             37    24    3      4:16.3      1:34.0    2     54:28.5 16.5      0:34.5    4     29:07.7 9:24   1:30:01.2    
     4      50  Seab Webster            103    24    4      4:33.4      2:30.7    4   1:02:43.9 14.4      0:44.5    3     25:40.8 8:17   1:36:13.4    
Top

Female 20 to 24

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      40  Tracey Kenmuir           19    24    1      2:51.6      1:52.6    1     57:22.4 15.7      0:56.7    2     27:55.9 9:00   1:30:59.2    
     2      56  Caroline Cone             6    23    2      4:10.8      2:49.3    2   1:04:03.0 14.1      1:10.8    1     26:25.3 8:31   1:38:39.3    
     3      76  Callie Simmons           25    21    3      4:29.8      2:28.0    3   1:15:30.7 11.9      0:58.2    3     30:05.3 9:42   1:53:32.1    
Top

Male 25 to 29

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      14  Colby Phillips           89    27    3      4:00.3      1:59.1    1     50:09.6 17.9      0:53.8    1     19:38.2 6:20   1:16:41.0    
     2      17  Kurtis Harris            62    28    6      4:58.2      2:02.2    2     52:03.1 17.3      0:37.4    3     20:42.4 6:41   1:20:23.3    
     3      19  J Wesley Caputo          44    26    2      3:39.8      2:17.8    4     55:50.6 16.1      0:25.2    2     20:11.1 6:31   1:22:24.6    
     4      24  Will Chumbley            45    27    4      4:12.7      2:13.8    3     54:43.1 16.4      1:06.5    4     22:19.1 7:12   1:24:35.3    
     5      43  Jacob Beatty             36    27    1      3:36.1      1:54.2    5     59:30.8 15.1      1:01.6    6     25:33.6 8:15   1:31:36.5    
     6      51  Tanner Moon              83    26    5      4:50.7      2:21.7    6   1:05:48.6 13.7      0:21.2    5     23:44.2 7:39   1:37:06.5    
Top

Female 25 to 29

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      72  Savannah Carpenter        4    27    1      3:30.1      1:55.2    1   1:08:50.1 13.1      1:18.6    1     34:30.811:08   1:50:04.9    
Top

Male 30 to 34

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      20  Eric Humes               70    31    3      3:49.0      1:24.8    2     52:10.3 17.3      0:51.5    1     25:02.2 8:05   1:23:17.9    
     2      28  Trae Dedmon              50    32    2      3:37.5      1:00.1    3     55:01.1 16.4      0:54.1    3     25:31.9 8:14   1:26:04.9    
     3      37  Maxwell Rupp             97    30    4      3:52.0      2:42.1    4     57:40.0 15.6      0:33.3    2     25:30.9 8:14   1:30:18.4    
     4      58  Michael Rosenblum        96    33    5      4:48.8      2:19.4    5   1:02:39.5 14.4      2:35.0    4     26:52.4 8:40   1:39:15.3    
     5      67  Andrew Manos             78    30    6      5:41.6      6:08.8    6   1:05:02.6 13.8      1:42.4    5     27:50.2 8:59   1:46:25.7    
Top

Female 30 to 34

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      53  Amie Haskins             17    34    1      3:42.2      3:06.0    1   1:01:05.6 14.7      1:27.4    2     28:11.6 9:05   1:37:32.8    
     2      83  Ruthie Fults             12    34    2      5:27.2      3:18.7    2   1:34:48.4 9.49      0:33.5    1     26:16.4 8:28   2:10:24.3    
Top

Male 35 to 39

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       3  Josh Coleman             47    35    1      3:33.8      0:59.0    1     44:00.9 20.5      0:50.8    1     19:07.2 6:10   1:08:31.7    
     2      12  Danny Azara              35    35    2      3:36.3      1:28.9    2     45:56.2 19.6      1:14.1    3     23:39.2 7:38   1:15:54.8    
     3      16  Pete Morrison            84    38                       5:06.4    3     51:18.3 17.5      1:34.7    2     22:21.5 7:13   1:20:20.9    
     4      30  Andrew Tingle           100    37    4      4:05.6      2:31.1    4     53:15.3 16.9      1:41.4    5     24:58.8 8:03   1:26:32.2    
     5      33  Morgan Haslam            63    37    5      4:13.9      2:33.9    5     55:44.6 16.1      1:08.2    6     25:50.7 8:20   1:29:31.4    
     6      46  Kyle Lancaster           74    35    3      3:43.2      2:54.1    6   1:00:13.3 14.9      1:25.0    4     24:45.6 7:59   1:33:01.3    
     7      70  Ryan Murray              85    35    6      4:43.3      3:31.9    7   1:08:11.4 13.2      1:20.0    7     31:42.710:14   1:49:29.4    
Top

Female 35 to 39

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      26  Moira Denning             8    38    1      3:27.5      2:02.9    3     55:18.8 16.3      1:13.1    1     23:27.7 7:34   1:25:30.1    
     2      31  Leona Spittka            26    38    6      4:39.0      1:59.3    4     55:41.0 16.2      1:17.2    2     24:56.2 8:03   1:28:32.7    
     3      39  Laura Azara               2    35    5      4:27.2      2:20.8    1     53:40.6 16.8      1:35.9    4     28:50.5 9:18   1:30:55.1    
     4      42  Shannon Lancaster        20    35    2      3:50.5      2:07.5    2     55:07.8 16.3      1:30.3    5     28:54.6 9:19   1:31:30.8    
     5      57  Kristen Ouellette        21    35    7      4:56.4      2:20.5    5     59:22.7 15.2      0:48.0    6     31:29.210:09   1:38:57.0    
     6      65  Maleah Stephens          27    35    3      3:53.8      1:49.8    7   1:10:38.4 12.7      0:49.5    3     25:38.6 8:16   1:42:50.1    
     7      73  Becky Carter              5    38    8      5:01.1      2:30.5    6   1:08:29.1 13.1      0:40.3    7     33:38.110:51   1:50:19.3    
     8      85  Julie Paul               22    36    4      4:06.0      2:45.7    8   1:30:01.6 10.0      0:40.0    8     37:56.012:14   2:15:29.4    
     9      89  Theresa Struble          28    38    9      5:33.2      3:35.0    9   1:40:06.2 8.99      0:57.6    9     40:21.013:01   2:30:33.2    
Top

Male 40 to 44

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       5  Keith Aulson             34    43    1      2:48.8      0:58.3    1     44:17.2 20.3      0:54.5    1     22:17.2 7:11   1:11:16.1    
     2      63  Scot Bondurant           39    42    2      4:04.4      2:06.9    2   1:01:13.5 14.7      1:43.4    2     32:34.310:30   1:41:42.5    
     3      84  Bruce Litaker            77    42    3      7:03.9      3:06.0    3   1:20:38.9 11.2      0:49.1    3     39:03.712:36   2:10:41.6    
Top

Female 40 to 44

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      29  Johanna Zettersten       32    43    1      3:46.5      2:23.5    1     52:57.6 17.0      1:21.6    1     25:56.4 8:22   1:26:25.7    
Top

Male 45 to 49

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      13  Mike Waugh              102    49    2      3:22.8      1:11.8    2     48:18.1 18.6      0:55.7    1     22:29.7 7:15   1:16:18.2    
     2      15  Jason Ehrlinspiel        56    49    1      3:20.7      1:26.8    1     47:27.4 19.0      0:46.1    6     25:33.1 8:15   1:18:34.3    
     3      27  Sonny Pittman            91    45    4      3:54.8      1:46.4    4     53:14.1 16.9      1:20.2    5     25:25.2 8:12   1:25:40.8    
     4      35  Eric Johnson             72    46    6      4:11.1      1:27.2   10     56:51.1 15.8      1:03.9    8     26:28.7 8:32   1:30:02.1    
     5      41  Tony Inglis              71    45    9      4:41.2      3:01.8    8     56:47.2 15.8      2:59.9    3     23:41.1 7:38   1:31:11.3    
     6      44  Ross Bradley             41    47   10      4:44.6      2:51.5    9     56:49.8 15.8      2:42.2    4     24:59.6 8:04   1:32:07.7    
     7      45  David Obedala            87    46   12      5:17.7      3:41.9    3     51:46.0 17.4      1:51.7    9     29:30.6 9:31   1:32:08.1    
     8      47  Craig Dore               52    48    5      4:02.3      3:10.0    6     55:40.5 16.2      1:18.4   10     29:46.2 9:36   1:33:57.5    
     9      52  Chris Howard             66    45   11      4:50.5      1:33.5   11   1:04:02.3 14.1      0:31.6    7     26:19.1 8:29   1:37:17.1    
    10      54  Brian McCullough         79    45    7      4:29.8      1:41.7    7     56:07.9 16.0      1:04.5   12     34:57.311:16   1:38:21.2    
    11      55  Scott Bowman             40    46    8      4:40.7      2:07.3    5     55:21.2 16.3      1:28.4   13     34:57.911:16   1:38:35.6    
    12      64  Christian Fraser         60    45    3      3:45.0      5:59.4   12   1:07:13.5 13.4      1:51.3    2     22:59.8 7:25   1:41:49.1    
    13      80  Ricky Richardson         94    46   13      6:08.3      4:18.1   13   1:10:50.1 12.7      1:22.6   11     34:25.711:06   1:57:05.0    
Top

Female 45 to 49

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      59  Wren Fraser              11    48    3      6:09.6      2:28.5    1   1:05:38.6 13.7      1:15.8    1     24:14.3 7:49   1:39:47.0    
     2      62  Cathy Bavar               3    47    2      4:56.5      1:49.9    2   1:06:15.5 13.6      1:48.2    2     26:33.4 8:34   1:41:23.6    
     3      79  Jeanne Wykert            31    48    1      4:35.8      2:47.6    3   1:09:03.1 13.0      1:57.8    4     37:42.212:10   1:56:06.6    
     4      82  Rachel Scism             24    46    4      7:03.9      4:24.9    4   1:18:58.3 11.4      1:32.6    3     35:35.811:29   2:07:35.6    
Top

Male 50 to 54

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       8  Brian Egan               55    50    1      2:56.3      0:58.6    1     46:08.1 19.5      1:23.4    1     22:05.6 7:07   1:13:32.1    
     2      10  David Price              93    54    2      3:22.2      1:22.6    2     47:19.1 19.0      0:59.5    2     22:25.9 7:14   1:15:29.4    
     3      68  Shane Claud              46    51    3      5:41.5      3:09.3    3     56:20.9 16.0      4:11.2    3     37:30.012:06   1:46:52.9    
Top

Female 50 to 54

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      60  Carrie Graf              14    53    1      4:46.6      4:11.1    1     56:46.2 15.9      1:32.3    1     32:55.110:37   1:40:11.4    
Top

Male 55 to 59

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       4  Tommy Nettleton          86    57    1      3:41.4      0:53.7    1     43:20.8 20.8      0:46.1    1     20:23.5 6:35   1:09:05.6    
     2      38  Newton Allen             33    58    2      4:11.4      3:07.1    2     56:54.8 15.8      1:29.0    2     25:11.8 8:07   1:30:54.3    
     3      78  David Fagan              57    55    3      5:48.0      3:54.4    4   1:08:46.9 13.1      1:25.5    3     34:33.911:09   1:54:28.7    
     4      81  Arthur Dinkins           51    56    4      6:46.9      4:08.5    3   1:04:36.5 13.9      3:59.7    4     37:45.312:11   1:57:17.0    
Top

Female 55 to 59

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      36  Judy Aberg                1    59    2      5:11.8      1:23.8    1     54:23.7 16.5      1:32.0    1     27:43.8 8:56   1:30:15.2    
     2      77  Trish Cone                7    56    1      5:10.1      3:47.9    2   1:13:59.9 12.2                2     30:40.2 9:54   1:53:38.2    
Top

Male 60 to 64

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       7  Steve Winkel            104    60    2      4:06.0      0:54.0    1     43:35.1 20.7      0:40.3    1     23:12.1 7:29   1:12:27.6    
     2      11  Tim McGowan              81    61    3      4:28.1      1:20.7    2     44:10.5 20.4      1:01.9    2     24:53.5 8:02   1:15:54.7    
     3      49  Rolf Zettersten         105    63    4      5:27.7      3:45.4    3     54:10.3 16.6      1:55.0    3     29:10.8 9:25   1:34:29.3    
     4      61  Danny Coley              48    64                       7:14.0    4     59:10.8 15.2      2:52.8    5     32:02.510:20   1:41:20.2    
     5      66  David Grooms             61    60    1      3:59.2      2:33.7    5   1:02:17.3 14.5      2:24.3    6     32:17.610:25   1:43:32.2    
     6      69  Mark Poff                92    63    5      5:42.4      6:38.5    6   1:05:15.1 13.8      1:46.9    4     30:00.5 9:41   1:49:23.5    
Top

Female 60 to 64

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      74  Linda Vivona             30    60    1      4:31.4      2:22.6    1     59:11.3 15.2      1:15.3    2     43:00.813:52   1:50:21.5    
     2      87  Beverly Purvis          107    62    2      6:01.4      5:41.0    2   1:34:20.8 9.54      2:38.5    1     33:30.110:48   2:22:11.9    
Top

Male 65 to 69

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      48  Ken Brawner              42    66    1      5:15.0      3:12.7    1     54:27.2 16.5      1:32.1    1     29:50.8 9:37   1:34:17.9    
     2      88  Bill Landry              75    66    2      6:23.6      6:25.8    2   1:33:37.4 9.61      2:39.2    2     33:34.610:50   2:22:40.8    
Top

Male 75 and Over

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1      86  Larry Holmes             65    81    1      5:48.2      6:20.2    1   1:23:57.5 10.7      1:59.8    1     40:30.913:04   2:18:36.7    

Clydesdale

Top

Clydesdale

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       1  Mark Pierce              90    33    1      3:29.4      1:45.4    1   1:01:01.5 14.8      1:09.9    1     30:07.7 9:43   1:37:34.0    
Top

Masters Clydesdale

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       2  Steve Tompkins          106    57    1      4:26.4      1:30.1    1   1:00:29.0 14.9      1:31.4    1     33:23.110:46   1:41:20.1    

Athena

Top

Masters Athena

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       1  Katherine Harris         16    55    1      5:34.9      1:59.8    1   1:10:56.0 12.7      0:39.0    1     32:05.410:21   1:51:15.2    

Male Relay

Top

Male Relay

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       1  Thompsons Station        98    13    1      3:58.3                1   1:12:36.5 12.4      0:50.9    1     27:41.9 8:56   1:45:07.8    

Mixed Relay

Top

Mixed Relay

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       1  RND                      95    58    1      3:22.2      1:04.1    1   1:01:21.4 14.7      0:35.6    1     18:53.0 6:05   1:25:16.4    
Top

Mixed Relay

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ------- Bike -------       T2     -------- Run --------     Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time   Rate      Time     Rnk     Time   Pace       Time  
     1       2  Thompsons Station        15    33    2      4:14.1      0:56.1    2   1:04:54.1 13.9      0:20.8    2     32:09.010:22   1:42:34.1