Three Rivers Regatta

Age Group Results

July 13, 2019


All results from this race and other races we have timed can be found at www.racedayevents.net RaceDayEvents


4.2 Mile Sup 12'6" or Less Men:
4.2 Mile Sup 12'6" or Less Women:
4.2 Mile Sup 14' Men:
4.2 Mile Sup 14' Women:
24 Mile Sup 12'6" or Less Men:
24 Mile Sup 12'6" or Less Women:
24 Mile Sup 14' Men: 1-99
24 Mile Sup 14' Women: 1-99
24 Mile Sup Unlimited Men: 1-99
24 Mile Sup Unlimited Women:
24 Mile Recreational Kayak Men: 1-99
24 Mile Recreational Kayak Women:
24 Mile Sea Kayak Men: 1-99
24 Mile Sea Kayak Women: 1-99
24 Mile Fast Sea Kayak Men: 1-99
24 Mile Fast Sea Kayak Women: 1-99
24 Mile High Performance Kayak Men: 1-99
24 Mile High Performance Kayak Women: 1-99
24 Race OC-1 Men: 1-99
24 Race OC-1 Women:
24 Mile Male OC-2 Men: 1-99
24 Mile Male Tandem Kayak Men:
24 Mile Male Tandem HPK Men:
24 Mile Mixed OC-2 0-99
24 Mile Female OC-2 Women:
24 Mile Female Tandem Kayak Women:
24 Mile Mixed Tandem Kayak 1-99
24 Mile Female Tandem HPK Women:
24 Mile Mixed Tandem HPK 1-99

24 Mile Sup 14'

Top

Female 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Shannon Greenhill                 Cherry Log  GA        307    1        2      5:53:45.3
       2    Jennifer Engelstad                                      308    1        3      6:35:12.6
Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    John Knippers                                           311    1        1      4:51:29.9

24 Mile Sup Unlimited

Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Jereme Dees                                             309    1        1      4:40:58.5
       2    Pete Fitzstevens                                        310    1        2      4:47:47.8

24 Mile Recreational Kayak

Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
      DQ    Ben Peters                                              304    1       DQ            ---

24 Mile Sea Kayak

Top

Female 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Alisha Bube                                             305    1        2      5:14:40.9
Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Mike Kinnane                                            306    1        1      4:56:48.2

24 Mile Fast Sea Kayak

Top

Female 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Dawn Beasley                                            284    1        6      5:16:56.1
       2    Adrienne Anderson                                       283    1        7      5:30:42.5
Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Randy Ray                                               285    1        1      4:11:02.9
       2    Forrest Easterly                                        287    1        2      4:18:17.5
       3    Thad Johnson                                            289    1        3      4:20:05.8
       4    George Hall                                             286    1        4      4:23:23.8
       5    Ken Meadows                                             288    1        5      4:48:38.4

24 Mile High Performance Kayak

Top

Female 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Hollie Hall                                             291    1        4      3:45:53.5
       2    Mary Flynn                                              290    1        7      4:55:49.7
Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Roy Roberts                                             297    1        1      3:28:13.2
       2    Terry Smith                                             296    1        2      3:41:05.6
       3    Sam Whisman                                             292    1        3      3:45:11.0
       4    Mark Nye                                                294    1        5      4:15:29.8
       5    Griff Hall                                              295    1        6      4:27:14.8
       6    Michael Vohs                                            293    1        8      4:59:25.7

24 Race OC-1

Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Stephen Lynn                                            299    1        1      3:59:41.9
       2    Adam Boothby                                            298    1        2      4:37:43.3

24 Mile Male OC-2

Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Larry Hill                                              301    1        1      3:39:16.4
       2    Hal Turner                                              300    1        2      4:30:14.7

24 Mile Mixed OC-2

Top

Mixed 0-99

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Rand Perkins                                            303    1        1      3:35:59.3
       2    Richard Klapper                                         302    1        2      4:34:12.8

24 Mile Mixed Tandem Kayak

Top

Mixed Relay 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Joe Hester                                              313    1        1      3:26:02.4

24 Mile Mixed Tandem HPK

Top

Mixed Relay 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Lee Droppelman                                          312    1        1      3:24:47.5