HEAT Kids Triathlon

Age Group Results

August 03, 2019


All results from this race and other races we have timed can be found at www.racedayevents.net RaceDayEvents


Juniors Men: Top Finishers 6- 6 7- 7 8- 8 9- 9 10-10
Juniors Women: Top Finishers 6- 6 7- 7 8- 8 9- 9 10-10
Seniors Men: Top Finishers 11-11 12-12 13-13 14-14 15-15
Seniors Women: Top Finishers 11-11 12-12 13-13 14-14 15-15
Wheelchair Men: 1-99
Wheelchair Women:

Juniors

Top

Female Overall Winners

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       4  Macy Simmons             23    10    2      1:13.0      1:50.0    2      8:43.0      0:30.0    1      8:22.0     20:38.0    
     2      11  Hazel Kindred            24    10    1      1:12.0      1:46.0    1      8:07.0      0:32.0    3     10:32.0     22:07.0    
     3      12  MaryKate Kelley          26     9    3      1:26.0      1:52.0    3      9:12.0      0:30.0    2      9:14.0     22:12.0    
Top

Male Overall Winners

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Cael Mathis               6    10    1      0:53.0      1:09.0    1      7:14.0      0:19.0    1      7:57.0     17:29.0    
     2       2  Samuel Theodosiou        12    10    2      0:54.0      1:24.0    2      8:07.0      0:25.0    2      8:21.0     19:08.0    
     3       3  Ian Ormsby                3    10    3      1:10.0      1:49.0    3      8:47.0      0:24.0    3      8:26.0     20:33.0    
Top

Female Age 6

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      92  Emma Renzella            90     6    1      3:02.0      5:09.0    1     21:15.0      0:58.0    1     19:56.0     50:17.0    
Top

Male Age 6

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      31  Joah Dowell              93     6    2      1:45.0      2:33.0    1     11:11.0      0:36.0    1      9:12.0     25:16.0    
     2      46  Lincoln Kollar           91     6    1      1:38.0      2:34.0    2     12:57.0      0:35.0    2     10:50.0     28:32.0    
     3      79  Raymund Bresnahan        92     6    3      1:57.0      2:50.0    3     13:53.0      0:59.0    4     15:24.0     35:01.0    
     4      84  Tim Jorgensen            94     6    4      2:20.0      2:57.0    4     15:22.0      0:33.0    3     14:31.0     35:42.0    
Top

Female Age 7

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      51  Maya Sophia Arsovski     77     7    4      1:58.0      2:57.0    1     12:56.0      0:31.0    1     10:47.0     29:07.0    
     2      64  Addison Connow           88     7    2      1:49.0      3:31.0    2     13:15.0      0:47.0    2     11:34.0     30:55.0    
     3      75  Emery McDuffie           89     7    3      1:50.0      2:44.0    5     14:17.0      0:53.0    4     14:43.0     34:25.0    
     4      77  Micah Cooper             81     7    5      3:29.0      2:45.0    3     13:30.0      0:49.0    3     14:14.0     34:44.0    
     5      82  Adelyn Graves            80     7    1      1:37.0      3:25.0    4     14:16.0      0:40.0    5     15:30.0     35:28.0    
Top

Male Age 7

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      21  Peter Shoemaker          79     7    1      1:32.0      2:00.0    1     10:37.0      0:30.0    2      9:53.0     24:30.0    
     2      37  cyrus pittman            83     7    2      1:35.0      2:47.0    3     12:51.0      0:33.0    1      9:05.0     26:49.0    
     3      58  Liam Zeman               85     7    5      2:16.0      2:40.0    2     11:25.0      0:40.0    5     13:34.0     30:34.0    
     4      85  Lucas Zeman              84     7    3      1:39.0      5:30.0    5     16:57.0      0:49.0    3     10:57.0     35:52.0    
     5      87  Jacob Smith              87     7    6      2:23.0      3:08.0    4     13:56.0      0:41.0    7     19:01.0     39:07.0    
     6      89  Ari Poulin               86     7    4      2:14.0      3:09.0    6     17:54.0      0:43.0    6     15:12.0     39:10.0    
     7      91  John Jackson             82     7    7      3:05.0      2:44.0    7     23:54.0      0:34.0    4     12:34.0     42:50.0    
Top

Female Age 8

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      34  Keira Bitcon             70     8    4      1:33.0      2:41.0    3     11:37.0      0:40.0    1      9:21.0     25:50.0    
     2      45  Layla Boyle              74     8    1      0:15.0      3:25.0    5     12:19.0      0:31.0    4     12:00.0     28:28.0    
     3      50  Brooke Connelly          58     8    3      1:23.0      2:49.0    1     10:17.0      0:45.0    7     13:49.0     29:00.0    
     4      60  Carsyn Reece             75     8    5      1:36.0      4:30.0    4     12:05.0      0:37.0    3     11:54.0     30:40.0    
     5      66  Maria Pukl               72     8    7      1:52.0      2:33.0    2     11:09.0      0:41.0   10     15:12.0     31:26.0    
     6      69  Mariela Finol            65     8    8      2:01.0      3:35.0    9     15:24.0      0:39.0    2     10:41.0     32:18.0    
     7      74  Laiila Omiyale           60     8    2      1:12.0      3:11.0    8     14:24.0      1:04.0    5     12:53.0     32:43.0    
     8      80  Sofie Zhuo               59     8    6      1:39.0      2:44.0   10     16:57.0      0:54.0    6     12:54.0     35:07.0    
     9      81  Mika Lewis               67     8   10      2:30.0      3:33.0    6     13:46.0      0:41.0    8     14:44.0     35:12.0    
    10      83  Jett Covington           76     8    9      2:16.0      3:57.0    7     13:48.0      0:41.0    9     14:50.0     35:30.0    
Top

Male Age 8

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       6  Cannon Turner            73     8    1      1:03.0      1:27.0    1      8:53.0      0:27.0    1      9:27.0     21:16.0    
     2      36  Garrett Carver           63     8    5      1:36.0      2:03.0    2     11:06.0      0:46.0    2     10:50.0     26:19.0    
     3      41  Gibson Bobo              64     8    6      1:44.0      2:30.0    4     11:27.0      0:56.0    3     10:55.0     27:30.0    
     4      43  Ethan Springer           71     8    7      1:59.0      2:27.0    3     11:07.0      0:56.0    4     11:06.0     27:33.0    
     5      56  Lucas Dunn               69     8    4      1:35.0      2:27.0    7     13:08.0      0:35.0    6     12:32.0     30:16.0    
     6      59  Shafer Henth             66     8    2      1:09.0      3:23.0    6     13:06.0      0:34.0    5     12:25.0     30:36.0    
     7      72  Amogh Prasad             62     8    8      3:44.0      2:56.0    5     12:31.0      0:35.0    7     12:48.0     32:32.0    
     8      90  Kai Hyatt                68     8    3      1:21.0      3:05.0    8     14:15.0      1:13.0    8     19:21.0     39:12.0    
Top

Female Age 9

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      15  Sawyer Cooper            35     9   11      1:30.0      2:20.0    1      9:42.0      0:29.0    1      8:59.0     22:58.0    
     2      18  Selah Dowell             39     9    1      1:06.0      1:43.0    4     10:59.0      0:35.0    3      9:38.0     23:59.0    
     3      24  Brylee McDuffie          38     9    4      1:14.0      1:53.0    5     11:08.0      0:43.0    4      9:45.0     24:41.0    
     4      26  Brooke Torr              36     9    6      1:18.0      2:07.0    7     11:21.0      0:34.0    2      9:36.0     24:55.0    
     5      30  Lauren Love              32     9   15      1:48.0      2:17.0    2     10:06.0      0:37.0    5     10:28.0     25:15.0    
     6      40  Norah Beth Copeland      44     9    7      1:18.0      2:29.0    3     10:44.0      0:34.0    9     12:25.0     27:29.0    
     7      47  Avery Baker              30     9    9      1:21.0      2:49.0    8     11:31.0      0:30.0   10     12:33.0     28:41.0    
     8      53  River Hausberger         56     9                      18:59.0                       0:00.0    6     10:51.0     29:50.0    
     9      54  Manning Hellman          41     9    2      1:10.0      3:27.0    9     11:35.0      0:38.0   14     13:13.0     30:02.0    
    10      55  Alexandra Bopp           25     9   17      2:12.0      3:13.0   11     12:34.0      0:59.0    7     11:14.0     30:09.0    
    11      57  Ava Kovash               29     9    3      1:13.0      2:53.0   14     13:20.0      0:47.0    8     12:23.0     30:33.0    
    12      62  Hannah Stainbrook        28     9   12      1:35.0      2:42.0   13     13:10.0      0:51.0   11     12:34.0     30:51.0    
    13      63  Adelle Shipley           54     9   16      1:55.0      3:16.0   10     12:27.0      0:29.0   12     12:48.0     30:54.0    
    14      68  Sarah Larkin             33     9    8      1:19.0      2:43.0    6     11:15.0      0:51.0   18     16:09.0     32:14.0    
    15      71  Sydney Gaia              45     9    5      1:15.0      2:26.0   15     13:26.0      0:30.0   17     14:53.0     32:28.0    
    16      73  Alyssa Connow            47     9   10      1:30.0      3:56.0   12     12:40.0      0:43.0   15     13:51.0     32:37.0    
    17      76  McClain DeMoss           50     9   14      1:47.0      3:16.0   16     14:53.0      0:44.0   16     14:04.0     34:42.0    
    18      86  Ana Cecilia Gourieux     53     9   13      1:46.0      5:16.0   17     16:44.0      0:47.0   13     13:05.0     37:36.0    
Top

Male Age 9

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      10  Ryker Henth              27     9    1      0:54.0      2:26.0    1      9:20.0      0:25.0    1      8:54.0     21:57.0    
     2      19  Logan Mason              43     9    3      1:15.0      2:11.0    9     11:18.0      0:31.0    2      9:00.0     24:13.0    
     3      23  Tomas Cano               52     9   11      1:50.0      2:43.0    3     10:20.0      0:42.0    3      9:01.0     24:34.0    
     4      27  Max Pulle                40     9    9      1:38.0      3:18.0    2     10:10.0      0:37.0    4      9:16.0     24:58.0    
     5      29  Andrew Parish            37     9    2      1:15.0      1:45.0    5     10:28.0      0:27.0    8     11:15.0     25:07.0    
     6      35  McCallum Baxter          55     9    5      1:19.0      2:27.0    4     10:23.0      0:45.0    7     11:05.0     25:58.0    
     7      38  Rogan Nelson             48     9    7      1:26.0      3:30.0   11     12:03.0      0:37.0    5      9:20.0     26:55.0    
     8      42  Wade Hayes               31     9    4      1:15.0      3:33.0    8     11:07.0      0:34.0    6     11:04.0     27:32.0    
     9      44  Jayce Poulin             49     9    6      1:25.0      3:27.0    6     10:52.0      0:37.0    9     11:55.0     28:13.0    
    10      49  LUKE SCHEETZ             42     9   12      2:04.0      2:13.0    7     10:54.0      0:49.0   10     12:47.0     28:45.0    
    11      65  Soren Smith              57     9    8      1:33.0      3:24.0   10     11:38.0      0:47.0   11     13:38.0     30:58.0    
    12      70  Nick Hancock             34     9   13      2:09.0      2:44.0   12     12:13.0      0:40.0   12     14:36.0     32:20.0    
    13      88  Campbell Guerin          51     9   10      1:40.0      2:15.0   13     13:24.0      0:41.0   13     21:11.0     39:09.0    
Top

Female Age 10

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      14  Caroline Pond             2    10    1      1:03.0      2:47.0    1      9:26.0      0:43.0    1      8:38.0     22:35.0    
     2      16  Maddie Dagnan            95    10    7      1:12.0      1:48.0    2      9:30.0      0:29.0    5     10:03.0     23:00.0    
     3      17  Lila Thigpen             14    10    9      1:14.0      2:07.0    5     10:19.0      0:47.0    2      9:05.0     23:31.0    
     4      22  Chapel Brown             17    10    8      1:12.0      2:05.0    4     10:16.0      0:39.0    7     10:23.0     24:33.0    
     5      25  Anna Copeland            18    10    6      1:12.0      1:59.0    7     11:04.0      0:33.0    6     10:07.0     24:53.0    
     6      28  Gentry Hansen            19    10    3      1:08.0      2:35.0    6     10:26.0      0:55.0    4     10:02.0     25:03.0    
     7      32  Suwie Zhuo                4    10    5      1:11.0      2:26.0    3      9:59.0      0:45.0   10     11:00.0     25:20.0    
     8      33  Kennedi Bowers           10    10    2      1:06.0      1:56.0    8     12:10.0      0:35.0    3     10:01.0     25:46.0    
     9      39  Hadley Jackson            7    10    4      1:09.0      2:39.0   10     12:26.0      0:36.0    8     10:26.0     27:14.0    
    10      48  Chaiti Ainapure          22    10   10      1:36.0      3:19.0    9     12:24.0      0:45.0    9     10:39.0     28:42.0    
    11      67  Ashleigh Smith           11    10   11      1:44.0      2:10.0   11     12:41.0      1:10.0   12     14:17.0     32:00.0    
    12      78  Leah DeMoss              16    10   12      1:46.0      3:41.0   12     14:13.0      1:01.0   11     14:17.0     34:56.0    
Top

Male Age 10

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       5  GRANT KEMP                9    10    3      1:03.0      2:31.0    4      8:48.0      0:38.0    1      8:12.0     21:10.0    
     2       7  james coulston            8    10    5      1:05.0      1:23.0    2      8:28.0      0:21.0    5     10:10.0     21:25.0    
     3       8  Sharvil Kolhatkar        15    10    6      1:19.0      2:10.0    5      8:49.0      0:37.0    3      8:39.0     21:32.0    
     4       9  Westin Carver             1    10    1      0:59.0      1:21.0    1      7:49.0      0:21.0    6     11:10.0     21:38.0    
     5      13  Miles Latta              13    10    7      1:19.0      1:50.0    3      8:34.0      0:35.0    4     10:07.0     22:23.0    
     6      20  Tucker Zeman             20    10    4      1:04.0      2:44.0    6     10:50.0      1:20.0    2      8:20.0     24:17.0    
     7      52  Kyson Souliere           21    10    2      1:00.0      1:43.0    8     13:31.0      0:32.0    7     12:51.0     29:36.0    
     8      61  Sonny Willhite            5    10    8      1:24.0      2:17.0    7     11:01.0      3:07.0    8     13:02.0     30:49.0    

Seniors

Top

Female Overall Winners

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       3  Sara Mathis             214    14    2      1:35.0      1:23.0    2     15:43.0      0:37.0    1     15:44.0     35:00.0    
     2       5  Nya Hammons             216    14    1      1:35.0      1:12.0    1     14:50.0      0:36.0    2     17:11.0     35:22.0    
     3       8  Julia Torr              220    13    3      1:42.0      1:10.0    3     16:10.0      0:22.0    3     17:22.0     36:43.0    
Top

Male Overall Winners

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Isaac Kirby             206    15    1      1:44.0      1:47.0    1     12:23.0      0:47.0    1     12:32.0     29:10.0    
     2       2  William Randolph        221    13    3      2:01.0      1:16.0    3     16:15.0      0:23.0    2     14:12.0     34:04.0    
     3       4  Hayden Bitcon           245    12    2      1:52.0      1:36.0    2     15:25.0      0:19.0    3     15:59.0     35:09.0    
Top

Female Age 11

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      18  Zara Kocak              264    11    1      1:41.0      1:25.0    2     18:26.0      0:42.0    1     17:06.0     39:19.0    
     2      32  Cyleene Demasana        257    11    5      2:30.0      1:37.0    4     19:48.0      0:26.0    2     21:55.0     46:14.0    
     3      33  Mya Jones               250    11    6      2:30.0      1:50.0    1     17:46.0      0:33.0    6     23:56.0     46:32.0    
     4      34  Olivia Hart             263    11    2      1:55.0      1:38.0    3     19:03.0      0:29.0    5     23:34.0     46:37.0    
     5      46  Savannah Hurst          262    11    3      1:57.0      1:32.0    5     21:57.0      0:23.0    7     25:09.0     50:56.0    
     6      48  Cyra Demasana           259    11    8      2:47.0      2:01.0    7     25:15.0      0:28.0    3     21:56.0     52:25.0    
     7      49  Rylee Herman            267    11    4      2:19.0      2:48.0    6     24:24.0      0:39.0    4     22:50.0     52:59.0    
     8      55  Cyla Demasana           258    11    7      2:34.0      1:59.0    8     26:07.0      0:53.0    8     35:51.0   1:07:22.0    
Top

Male Age 11

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      21  Nathan Krall            255    11    4      2:13.0      1:58.0    1     18:13.0      0:34.0    2     16:47.0     39:43.0    
     2      27  Matthew Bessling        260    11    3      2:10.0      2:22.0    6     21:46.0      0:23.0    1     15:36.0     42:14.0    
     3      29  Andrew Williford        266    11    7      2:36.0      3:26.0    2     20:01.0      0:30.0    3     18:41.0     45:11.0    
     4      41  Rush Lakatos            269    11    5      2:20.0      2:36.0    5     21:15.0      0:38.0    5     22:15.0     49:03.0    
     5      42  Asher Poulin            268    11    6      2:22.0      1:28.0    8     23:29.0      0:24.0    4     21:30.0     49:13.0    
     6      43  Zach Hinton             254    11    2      2:01.0      1:48.0    4     20:46.0      0:32.0    7     24:34.0     49:38.0    
     7      44  Maddox Souliere         253    11    1      1:37.0      1:54.0    3     20:24.0      0:50.0    8     26:05.0     50:48.0    
     8      51  Alex Hartley            251    11    9      3:09.0      3:30.0    7     22:21.0      0:34.0    6     24:18.0     53:50.0    
     9      52  Logan Reece             265    11    8      2:53.0      3:20.0    9     25:03.0      0:40.0    9     26:27.0     58:20.0    
Top

Female Age 12

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      10  Ashley Torr             244    12    1      1:39.0      1:10.0    1     16:30.0      0:18.0    1     17:33.0     37:07.0    
     2      36  Laura Fonseca           246    12    3      2:05.0      2:11.0    3     20:43.0      0:45.0    2     21:27.0     47:09.0    
     3      38  Alaina Mason            248    12    2      1:44.0      1:38.0    2     18:19.0      0:32.0    3     25:46.0     47:57.0    
Top

Male Age 12

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       6  Andrew Connow           235    12    4      2:16.0      2:13.0    3     17:53.0      0:26.0    1     13:23.0     36:09.0    
     2      11  Clark Steffen           247    12    1      1:33.0      1:28.0    2     16:21.0      0:28.0    4     17:23.0     37:12.0    
     3      14  Nathan Theodosiou       241    12    3      1:40.0      1:24.0    4     18:05.0      0:21.0    3     17:08.0     38:36.0    
     4      15  Gavin Boyle             242    12    5      2:16.0      1:33.0    1     16:16.0      0:33.0    5     18:01.0     38:37.0    
     5      26  Alex Renner             240    12    7      2:29.0      1:30.0    7     20:56.0      0:30.0    2     16:46.0     42:10.0    
     6      31  Braiden Pancirov        236    12    2      1:35.0      2:47.0    6     19:04.0      0:28.0    6     21:44.0     45:35.0    
     7      35  Brody Hammons           243    12    6      2:25.0      1:59.0    5     18:55.0      0:38.0    7     22:47.0     46:42.0    
     8      53  James Lewis             239    12    9      3:07.0      5:44.0    8     23:36.0      0:52.0    8     28:22.0   1:01:39.0    
Top

Female Age 13

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      16  Erika Buckett           218    13    1      1:35.0      1:30.0    1     16:10.0      0:24.0    1     19:07.0     38:43.0    
     2      37  Gwendolyn Loney         219    13    4      2:13.0      2:02.0    3     19:24.0      0:29.0    2     23:14.0     47:21.0    
     3      40  Ivy Kimmerling          226    13    2      1:58.0      2:44.0    2     18:01.0      0:36.0    4     25:42.0     48:59.0    
     4      50  Abigail Larkin          232    13    3      2:04.0      2:33.0    5     23:56.0      0:43.0    3     23:51.0     53:04.0    
     5      57  Marissa Hundley         231    13    5      3:06.0      3:49.0    4     23:50.0      3:01.0    5     44:04.0   1:17:48.0    
Top

Male Age 13

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       7  Parker Hayden           234    13    3      1:42.0      1:28.0    1     14:43.0      0:54.0    2     17:29.0     36:14.0    
     2      13  Carter Souliere         225    13    1      1:37.0      1:44.0    4     17:39.0      0:23.0    1     16:50.0     38:10.0    
     3      20  Max Kelley              223    13    4      1:51.0      2:03.0    3     17:26.0      0:19.0    4     18:03.0     39:40.0    
     4      24  ryan layfield           229    13    7      2:08.0      2:06.0    2     16:00.0      0:41.0    6     20:51.0     41:45.0    
     5      28  Caden Poulin            224    13    5      1:56.0      1:48.0    7     21:40.0      0:55.0    3     18:01.0     44:17.0    
     6      30  Michael Larkin          233    13    6      1:56.0      3:14.0    6     21:11.0      0:41.0    5     18:12.0     45:12.0    
     7      54  Aidan Janssen           228    13    2      1:41.0      2:08.0    5     19:22.0      0:42.0    7     38:22.0   1:02:12.0    
Top

Female Age 14

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      23  charlotte coulston      213    14    2      1:49.0      1:33.0    1     17:08.0      0:29.0    1     19:44.0     40:42.0    
     2      39  AVA KEMP                215    14    1      1:49.0      1:53.0    3     20:02.0      0:46.0    2     24:08.0     48:36.0    
     3      47  Alexandra Smith         208    14    4      2:41.0      1:55.0    2     18:44.0      0:33.0    3     28:08.0     52:00.0    
     4      56  Sukie Zhuo              210    14    3      1:59.0      3:27.0    4     34:08.0      0:33.0    4     31:55.0   1:12:01.0    
Top

Male Age 14

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      17  Keyson Robb             217    14    2      2:33.0      2:16.0    1     16:32.0      0:38.0    1     17:02.0     38:58.0    
     2      22  Jacob Lampert           211    14    1      1:50.0      2:03.0    2     17:55.0      0:55.0    2     17:48.0     40:29.0    
Top

Female Age 15

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1      12  Carlie Gainer           204    15    3      1:35.0      1:33.0    1     14:59.0      0:40.0    2     18:57.0     37:42.0    
     2      19  Amelia Hart             205    15    2      1:33.0      1:31.0    3     17:30.0      0:28.0    1     18:30.0     39:31.0    
     3      25  Mary Kate Hayden        207    15    1      1:25.0      1:25.0    2     15:57.0      0:21.0    3     22:48.0     41:54.0    
     4      45  Emily Luter             202    15    4      2:25.0      2:25.0    4     22:11.0      0:33.0    4     23:20.0     50:52.0    
Top

Male Age 15

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       9  Marco Pukl              203    15    1      1:21.0      1:39.0    1     17:43.0      0:21.0    1     16:03.0     37:06.0    

Wheelchair

Top

Male 99 and Under

         Overall                                   ---- Swim ----        T1     ---- Bike ----        T2     ---- Run ----        Total  
  Place   Place   Name                Bib No  Age   Rnk     Time        Time     Rnk     Time        Time     Rnk     Time         Time  
     1       1  Jay Denning             201    15    1      2:59.0      1:50.0    1     24:56.0      1:18.0    1     20:02.0     51:04.0