Foothills Super Sprint

Overall Results

May 27, 2019


RaceDayEvents
Sprint Relay
Sprint Clydesdale/Athena

Sprint

  ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Name City Bib No USAT Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time
1 William Gates Maryville TN 1 30 M 1:M Open 7 4:02.9 1:37HM 0:49.4 2 17:00.5 2:31/M 0:15.5 1 15:11.5 3:20/M 37:19.8
2 Alix Freeman Knoxville TN 5 29 M 2:M Open 9 4:04.4 1:38HM 0:50.5 1 16:39.0 2:29/M 0:24.4 2 15:24.1 3:20/M 37:22.5
3 John Runyan Knoxville TN 14 30 M 3:M Open 8 4:04.2 1:38HM 1:08.7 13 19:48.0 2:52/M 0:36.9 3 14:28.2 3:35/M 40:06.2
4 Douglas Clark Seymour TN 7 43 M 1:M Masters 14 4:20.6 1:44HM 1:10.1 3 17:36.2 2:39/M 0:40.7 4 16:40.7 3:37/M 40:28.4
5 Kevin McDonnell Knoxville TN 13 42 M 1:40-44 5 3:51.6 1:32HM 1:14.4 5 18:24.2 2:42/M 0:41.0 5 16:33.8 3:38/M 40:45.0
6 Leland Smith Knoxville TN 23 42 M 2:40-44 12 4:11.4 1:40HM 1:11.1 8 18:33.2 2:45/M 0:35.1 6 16:22.3 3:39/M 40:53.3
7 Bert Hull Cumberland Gap TN 22 46 M 1:45-49 22 4:41.7 1:52HM 1:25.4 10 18:02.5 2:46/M 0:37.5 7 16:47.0 3:43/M 41:34.2
8 John Smith Oak Ridge TN 2 42 M 3:40-44 1 3:18.6 1:19HM 1:15.4 4 18:43.2 2:40/M 0:33.4 8 17:44.1 3:43/M 41:34.8
9 Paul Horton Maryville TN 10 48 M 2:45-49 39 5:09.2 2:04HM 1:32.8 17 18:40.9 2:55/M 0:59.9 9 15:21.4 3:44/M 41:44.3
10 Michael Yates Knoxville TN 4 55 M 1:M Grandma 3 3:37.1 1:27HM 1:17.3 9 19:04.1 2:45/M 0:45.2 10 17:00.8 3:44/M 41:44.6
11 Todd Caldwell 121 47 M 3:45-49 51 5:29.7 2:12HM 1:20.5 12 18:08.7 2:52/M 0:51.9 11 15:56.4 3:44/M 41:47.3
12 Elizabeth Moore Knoxville TN 114 19 F 1:F Open 2 3:25.9 1:22HM 0:49.5 6 19:21.6 2:43/M 0:24.3 12 17:57.4 3:45/M 41:58.8
13 Ronald Manis Knoxville TN 99 54 M 1:50-54 23 4:44.3 1:54HM 1:00.0 18 19:55.9 2:57/M 0:39.4 13 16:10.5 3:48/M 42:30.2
14 Horacio Blanco Knoxville TN 18 43 M 4:40-44 10 4:07.5 1:39HM 1:26.6 11 18:52.2 2:48/M 0:45.2 14 18:17.2 3:53/M 43:28.7
15 Scott Lykens Knoxville TN 120 44 M 5:40-44 28 4:52.4 1:57HM 1:07.1 16 19:18.5 2:54/M 0:55.5 15 17:33.2 3:54/M 43:46.7
16 Max Lemons Knoxville TN 34 49 M 4:45-49 18 4:34.0 1:50HM 1:26.7 24 20:42.6 3:04/M 1:00.0 16 16:09.7 3:55/M 43:53.1
17 Clay Griffin Knoxville TN 38 61 M 1:60-64 45 5:17.8 2:07HM 1:02.4 19 19:41.5 2:59/M 0:39.6 17 17:36.8 3:57/M 44:18.2
18 Mike Dotson Knoxville TN 3 34 M 1:30-34 4 3:45.9 1:30HM 1:29.3 15 19:59.4 2:54/M 0:29.9 18 18:54.8 3:59/M 44:39.4
19 Michael Wyrosdick Knoxville TN 118 49 M 5:45-49 15 4:25.6 1:46HM 2:00.5 7 17:26.2 2:44/M 0:48.6 19 20:02.7 4:00/M 44:43.6
20 Lloyd Jones Lenoir City TN 59 47 M 6:45-49 37 5:08.2 2:03HM 1:12.4 14 18:42.2 2:52/M 0:34.6 20 19:53.2 4:04/M 45:30.7
21 Norman Cole Tellico Plains TN 15 67 M 1:65-69 43 5:16.2 2:06HM 1:23.0 21 19:43.5 3:02/M 0:45.8 21 18:27.5 4:04/M 45:36.0
22 Christopher Wells Knoxville TN 55 49 M 7:45-49 48 5:25.1 2:10HM 1:59.3 26 19:23.0 3:04/M 1:08.9 22 17:56.3 4:06/M 45:52.7
23 Robert Lewis Chattanooga TN 66 53 M 2:50-54 32 4:54.8 1:58HM 2:06.5 31 20:23.3 3:09/M 1:22.4 23 17:21.2 4:07/M 46:08.4
24 Marsha Morton La Follette TN 20 53 F 2:F Open 38 5:08.8 2:03HM 1:21.7 32 21:03.3 3:10/M 0:44.4 24 18:12.4 4:09/M 46:30.7
25 Sam Whisman Knoxville TN 33 41 M 6:40-44 35 5:04.5 2:02HM 1:22.7 22 20:12.2 3:04/M 0:37.9 25 19:27.7 4:10/M 46:45.0
  ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Name City Bib No USAT Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time
26 Ken Lennox Maryville TN 71 46 M 8:45-49 33 4:56.0 1:58HM 1:37.3 25 20:10.7 3:04/M 0:57.9 26 19:13.5 4:11/M 46:55.4
27 Matthew Bailey Maryville TN 16 40 M 7:40-44 46 5:19.2 2:08HM 1:10.1 35 21:20.8 3:12/M 0:43.9 27 18:30.6 4:12/M 47:04.8
28 Johnathan Smith Bridgeport AL 119 37 M 1:35-39 56 5:36.0 2:14HM 2:31.0 37 20:25.5 3:16/M 1:06.0 28 17:34.2 4:13/M 47:12.9
29 Renee Black Knoxville TN 8 41 F 3:F Open 59 5:45.1 2:18HM 1:38.2 29 19:47.5 3:07/M 0:42.8 29 19:25.0 4:13/M 47:18.7
30 Ethan Turner Kingston TN 29 47 M 9:45-49 30 4:54.2 1:58HM 1:24.5 33 21:27.1 3:11/M 0:46.3 30 18:48.5 4:14/M 47:20.7
31 Katie Dotson Knoxville TN 6 33 F 1:30-34 20 4:35.4 1:50HM 1:33.3 34 21:40.5 3:12/M 1:06.0 31 18:25.9 4:14/M 47:21.2
32 Carissa Chambers Johnson City TN 9 31 F 2:30-34 24 4:45.8 1:54HM 1:36.0 36 21:36.6 3:13/M 0:49.5 32 18:38.3 4:14/M 47:26.4
33 Mark D'Alessandro Greenback TN 60 57 M 1:55-59 88 7:11.2 2:52HM 1:06.7 44 20:46.7 3:20/M 0:19.7 33 18:04.1 4:14/M 47:28.5
34 Elton Evans Jefferson City TN 37 39 M 2:35-39 44 5:17.5 2:07HM 2:05.9 20 18:46.4 3:00/M 0:51.3 34 21:08.0 4:18/M 48:09.1
35 Jennifer Gerard Knoxville TN 28 35 F 1:35-39 21 4:38.0 1:51HM 1:20.9 27 21:02.5 3:06/M 0:42.4 35 20:43.4 4:20/M 48:27.3
36 Sofia Bell Knoxville TN 11 46 F 1:F Masters 62 5:50.9 2:20HM 1:29.3 30 20:02.0 3:08/M 1:23.3 36 20:08.9 4:22/M 48:54.5
37 Erik Olafson Seymour TN 104 56 M 2:55-59 60 5:45.2 2:18HM 1:30.3 50 22:20.7 3:24/M 0:59.0 37 18:48.7 4:25/M 49:24.1
38 Joy Hopkins Seymour TN 75 45 F 1:45-49 67 6:02.3 2:25HM 1:26.5 46 22:01.1 3:23/M 0:46.4 38 19:41.0 4:28/M 49:57.5
39 Michael Berry Knoxville TN 58 59 M 3:55-59 26 4:48.2 1:55HM 1:49.1 28 20:27.2 3:06/M 0:38.5 39 22:19.2 4:28/M 50:02.3
40 Justin Kirby Seymour TN 79 30 M 2:30-34 19 4:35.3 1:50HM 1:39.9 43 22:42.7 3:19/M 0:39.6 40 20:34.8 4:29/M 50:12.4
41 Shameka Pollard Knoxville TN 46 42 F 1:40-44 61 5:50.6 2:20HM 1:40.7 38 21:03.5 3:17/M 0:47.9 41 21:34.9 4:33/M 50:57.8
42 Fred Burke Athens TN 12 56 M 4:55-59 27 4:50.1 1:56HM 1:30.3 23 20:21.7 3:04/M 1:10.1 42 23:20.0 4:34/M 51:12.3
43 Stephen Owens Powell TN 50 49 M 10:45-49 52 5:30.4 2:12HM 1:57.0 41 21:11.0 3:17/M 1:00.1 43 21:34.2 4:34/M 51:12.8
44 Kevin Alexander Clinton TN 17 39 M 3:35-39 40 5:12.1 2:05HM 1:11.3 45 23:00.5 3:22/M 0:36.5 44 21:38.9 4:37/M 51:39.3
45 Rachael Baggett Kingston TN 73 21 F 1:20-24 57 5:37.6 2:15HM 2:17.7 67 25:39.5 3:51/M 0:33.3 45 17:47.9 4:38/M 51:56.0
46 Sean White Knoxville TN 19 49 M 11:45-49 16 4:26.3 1:46HM 2:22.0 47 22:44.7 3:23/M 0:48.2 46 21:37.1 4:38/M 51:58.4
47 Kelsey Wyrosdick Birmingham AL 116 25 F 1:25-29 13 4:20.3 1:44HM 2:19.0 52 23:24.0 3:27/M 1:14.3 47 20:49.1 4:39/M 52:06.7
48 Ryan Cooper Maryville TN 40 27 M 1:25-29 36 5:07.2 2:03HM 1:30.8 40 22:00.4 3:17/M 1:31.5 48 22:10.4 4:40/M 52:20.4
49 Lindy Clapp Knoxville TN 47 43 F 2:40-44 87 7:05.3 2:50HM 2:02.3 61 23:00.3 3:41/M 1:28.1 49 18:46.1 4:41/M 52:22.1
50 John Snelling Pigeon Forge TN 67 67 M 2:65-69 68 6:05.7 2:26HM 1:28.4 42 21:15.2 3:18/M 1:19.3 50 22:33.6 4:42/M 52:42.3
  ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Name City Bib No USAT Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time
51 Hilary Hunter Gatlinburg TN 100 65 F 1:F Grandma 41 5:12.4 2:05HM 1:47.6 49 22:34.1 3:24/M 0:42.2 51 23:05.2 4:46/M 53:21.7
52 Morgan Diggs Sevierville TN 24 37 F 2:35-39 31 4:54.6 1:58HM 2:04.9 68 26:50.2 3:53/M 0:48.0 52 18:53.5 4:47/M 53:31.2
53 Ben Johnson Knoxville TN 36 51 M 3:50-54 54 5:32.8 2:13HM 1:54.8 54 23:02.4 3:30/M 1:07.5 53 22:03.0 4:48/M 53:40.6
54 Ernest Cadotte Knoxville TN 88 73 M 1:70-74 63 5:51.4 2:20HM 2:24.2 56 22:53.8 3:34/M 0:26.1 54 22:49.6 4:52/M 54:25.2
55 Caleb Shumate Knoxville TN 30 16 M 1:15-19 70 6:09.0 2:28HM 2:54.4 84 27:34.0 4:12/M 0:39.2 55 17:48.6 4:55/M 55:05.4
56 Dave Ratliff Maryville TN 61 61 M 2:60-64 77 6:40.8 2:40HM 1:36.0 60 23:43.4 3:40/M 0:24.4 56 22:52.5 4:56/M 55:17.1
57 Victor Hugo Agreda Knoxville TN 93 66 M 3:65-69 74 6:20.9 2:32HM 2:50.2 71 25:00.2 3:55/M 0:33.0 57 20:55.4 4:58/M 55:39.8
58 Charlie Westrip 123 9 M 1: 1-14 84 6:59.3 2:48HM 2:21.2 75 25:30.1 4:00/M 1:22.8 58 19:55.3 5:01/M 56:08.7
59 Kayla Garrett Maryville TN 78 31 F 3:30-34 17 4:31.3 1:48HM 2:53.9 72 27:07.9 3:58/M 0:41.5 59 21:39.4 5:05/M 56:54.1
60 Rachael Neisner Maryville TN 32 44 F 3:40-44 53 5:31.2 2:12HM 3:53.0 66 24:00.0 3:50/M 0:40.0 60 22:59.5 5:06/M 57:03.8
61 Amanda Tingle Knoxville TN 43 38 F 3:35-39 58 5:39.1 2:16HM 1:37.9 48 22:16.2 3:23/M 1:06.0 61 26:26.7 5:06/M 57:06.1
62 Tanner Walker Powell TN 21 26 M 2:25-29 50 5:27.1 2:11HM 1:29.1 39 21:39.5 3:17/M 1:23.8 62 27:08.2 5:06/M 57:07.8
63 Steven Halcomb Lenoir City TN 87 24 M 1:20-24 42 5:12.6 2:05HM 2:31.0 87 30:32.5 4:23/M 0:25.7 63 18:28.2 5:06/M 57:10.0
64 Austin Bow Knoxville TN 51 27 M 3:25-29 6 3:59.8 1:36HM 3:26.3 70 26:40.1 3:55/M 1:15.1 64 22:14.8 5:09/M 57:36.1
65 Kathryn Scourby Richmond VA 68 61 F 1:60-64 69 6:07.6 2:27HM 1:53.1 55 22:42.3 3:32/M 1:08.2 65 25:54.0 5:09/M 57:45.3
66 Mark Rodgers Cosby TN 45 65 M 4:65-69 64 5:52.0 2:21HM 1:48.4 57 23:39.6 3:36/M 1:21.2 66 25:04.1 5:09/M 57:45.4
67 Jeff Cortez Lenoir City TN 92 47 M 12:45-49 34 5:02.0 2:01HM 3:08.6 81 27:59.1 4:09/M 0:28.7 67 21:28.0 5:11/M 58:06.5
68 Chris Pereda Maryville TN 101 30 M 3:30-34 82 6:47.5 2:43HM 2:30.2 83 27:17.6 4:12/M 0:35.2 68 21:20.2 5:13/M 58:30.7
69 Layla Woods Maryville TN 126 15 F 1:15-19 25 4:46.7 1:54HM 1:40.8 53 23:53.4 3:29/M 0:39.5 69 27:51.2 5:15/M 58:51.6
70 John Harris Knoxville TN 110 58 M 5:55-59 78 6:40.8 2:40HM 2:25.6 59 22:47.2 3:40/M 1:42.7 70 25:29.8 5:17/M 59:06.2
71 Trisha Clay Seymour TN 27 20 F 2:20-24 11 4:08.2 1:39HM 1:42.5 63 26:36.1 3:43/M 1:01.1 71 25:47.3 5:17/M 59:15.2
72 Elizabeth Westrip 124 10 F 1: 1-14 75 6:33.7 2:37HM 2:20.8 74 25:54.7 4:00/M 0:49.3 72 23:39.8 5:18/M 59:18.4
73 Ronnie Baggett Kingston TN 74 58 M 6:55-59 73 6:16.1 2:30HM 2:17.1 62 23:52.5 3:43/M 0:57.8 73 25:57.0 5:18/M 59:20.6
74 Jeremy Cox Heiskell TN 25 33 M 4:30-34 29 4:53.9 1:57HM 2:13.8 51 22:47.6 3:26/M 2:11.4 74 27:53.0 5:21/M 59:59.8
75 Fred Schultheis Knoxville TN 48 55 M 7:55-59 66 5:58.4 2:23HM 3:16.6 65 23:49.2 3:48/M 2:05.0 75 25:02.3 5:22/M 1:00:11.6
  ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Name City Bib No USAT Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time
76 George Price Vonore TN 53 76 M 1:75-79 81 6:46.4 2:42HM 3:34.5 69 23:42.1 3:54/M 1:49.7 76 24:47.3 5:25/M 1:00:40.2
77 Laura Harris Knoxville TN 112 23 F 3:20-24 86 7:02.7 2:49HM 2:49.3 80 26:05.4 4:08/M 1:20.1 77 23:45.0 5:27/M 1:01:02.6
78 Charles Westrip 122 44 M 8:40-44 95 8:12.8 3:17HM 2:22.9 73 24:04.4 3:59/M 1:19.0 78 25:09.9 5:28/M 1:01:09.1
79 Haylee Walker Powell TN 70 24 F 4:20-24 79 6:42.1 2:41HM 2:39.5 79 26:28.9 4:07/M 0:36.6 79 24:42.0 5:28/M 1:01:09.2
80 John Rausin Loudon TN 95 36 M 4:35-39 47 5:23.1 2:09HM 2:07.4 64 25:01.3 3:44/M 1:39.2 80 27:05.1 5:28/M 1:01:16.3
81 Caleb Johnson Knoxville TN 109 29 M 4:25-29 49 5:26.3 2:10HM 3:18.8 78 26:59.4 4:06/M 1:45.3 81 24:29.2 5:32/M 1:01:59.1
82 Robert Eason Kingston TN 82 54 M 4:50-54 65 5:57.2 2:23HM 2:58.2 77 26:36.4 4:05/M 0:43.9 82 26:33.6 5:37/M 1:02:49.3
83 Dale Less Sevierville TN 65 60 M 3:60-64 55 5:35.1 2:14HM 1:58.2 58 24:11.8 3:39/M 1:19.2 83 29:48.5 5:37/M 1:02:52.9
84 Sherry Harris Knoxville TN 111 53 F 1:50-54 76 6:36.0 2:38HM 2:27.5 82 27:09.0 4:09/M 2:13.6 84 26:23.6 5:47/M 1:04:49.8
85 Kate Wentworth Knoxville TN 44 38 F 4:35-39 83 6:59.0 2:48HM 3:50.1 85 26:00.6 4:14/M 1:08.2 85 27:27.2 5:50/M 1:05:25.2
86 Steven Shelton Knoxville TN 98 59 M 8:55-59 99 9:14.9 3:42HM 2:15.6 92 28:55.5 4:38/M 0:36.7 86 24:32.8 5:51/M 1:05:35.6
87 Al Leitch Seymour TN 91 70 M 2:70-74 93 8:04.0 3:14HM 2:06.9 86 27:39.8 4:21/M 0:32.4 87 28:22.6 5:58/M 1:06:45.9
88 Marty McCarter Greenback TN 26 53 M 5:50-54 97 8:38.2 3:27HM 6:01.5 91 25:27.9 4:36/M 2:51.1 88 24:21.5 6:01/M 1:07:20.3
89 Annabel Henley Knoxville TN 31 57 F 1:55-59 72 6:14.3 2:30HM 3:14.3 76 25:36.8 4:02/M 0:54.2 89 33:13.2 6:11/M 1:09:12.9
90 Danny Shumate Knoxville TN 72 46 M 13:45-49 91 7:37.8 3:03HM 2:53.5 90 29:26.1 4:35/M 1:24.9 90 28:09.1 6:12/M 1:09:31.5
91 Amy Davis Maryville TN 83 50 F 2:50-54 85 7:02.0 2:49HM 3:13.2 93 31:27.8 4:47/M 1:13.3 91 26:49.2 6:14/M 1:09:45.5
92 Mindy Volk Dandridge TN 103 29 F 2:25-29 80 6:43.3 2:41HM 5:17.8 98 32:06.2 5:04/M 0:49.8 92 25:49.1 6:19/M 1:10:46.2
93 Sally Goade Oak Ridge TN 81 61 F 2:60-64 89 7:21.3 2:56HM 4:10.1 88 27:25.7 4:28/M 2:01.0 93 32:00.0 6:31/M 1:12:58.2
94 Dalis Barajas Marietta GA 86 27 F 3:25-29 94 8:09.7 3:16HM 0:43.0 94 33:28.8 4:52/M 1:06.2 94 30:22.4 6:36/M 1:13:50.2
95 Sharon Chestnut Marietta GA 85 53 F 3:50-54 90 7:25.4 2:58HM 3:27.3 95 31:57.1 4:55/M 1:20.9 95 29:57.9 6:37/M 1:14:08.8
96 Mary Bow Dandridge TN 106 58 F 2:55-59 96 8:37.9 3:27HM 4:04.0 96 30:17.1 4:56/M 1:05.8 96 30:36.7 6:40/M 1:14:41.6
97 Katherine Wyrosdick Knoxville TN 117 49 F 2:45-49 92 7:49.8 3:08HM 3:09.2 89 28:51.6 4:34/M 0:58.9 97 35:19.8 6:48/M 1:16:09.4
98 Elizabeth Harrison Maryville TN 96 47 F 3:45-49 98 9:05.5 3:38HM 3:48.9 99 37:30.8 5:47/M 0:37.0 98 29:44.4 7:13/M 1:20:46.7
99 Jean Miller Powell TN 115 61 F 3:60-64 71 6:12.5 2:29HM 4:12.3 97 33:32.5 5:03/M 0:57.2 99 38:36.5 7:27/M 1:23:31.0
Top  

Sprint Relay

  ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Name City Bib No USAT Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time
1 Steen Family Louisville TN 149 45 M 1:Mixed 0-99 1 4:37.1 1:51HM 1:47.9 1 19:55.2 3:01/M 0:22.9 1 23:47.4 4:31/M 50:30.5
2 Holy Os Seymour TN 150 22 F 2:Mixed 0-99 3 7:07.9 2:51HM 1:34.9 3 41:33.8 5:46/M 0:45.3 2 28:51.7 7:08/M 1:19:53.7
3 Team Octos 148 80 M 3:Mixed 0-99 2 5:13.5 2:05HM 1:26.6 2 26:23.8 3:48/M 0:49.7 3 47:02.7 7:14/M 1:20:56.4
Top  

Sprint Clydesdale/Athena

  ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Name City Bib No USAT Age Gender Age Group Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time Rnk Time Pace Time
1 Manuel Doud Sevierville TN 49 38 M 1:Male 99 and Under 2 5:14.8 2:06HM 2:24.5 2 21:42.9 3:22/M 0:57.1 1 20:59.9 4:35/M 51:19.4
2 Kelley Harrell Knoxville TN 56 31 F 1:Female 99 and Under 5 6:07.0 2:27HM 2:25.4 4 24:03.9 3:44/M 0:50.0 2 24:33.2 5:11/M 57:59.5
3 Turk Green Nashville TN 52 45 M 2:Male 99 and Under 1 4:54.5 1:58HM 2:02.4 1 20:59.2 3:12/M 1:00.4 3 29:20.4 5:12/M 58:17.0
4 Don Goins Oliver Springs TN 97 49 M 3:Male 99 and Under 12 8:18.7 3:19HM 2:47.1 5 24:07.6 4:02/M 0:50.9 4 23:12.6 5:18/M 59:17.0
5 Steve Tompkins 125 58 M 4:Male 99 and Under 3 5:47.6 2:19HM 1:50.7 3 24:37.9 3:42/M 1:41.0 5 26:53.6 5:26/M 1:00:50.9
6 Adam Reeves Maryville TN 84 33 M 5:Male 99 and Under 7 6:23.9 2:33HM 2:42.6 9 32:34.0 4:47/M 0:47.3 6 24:32.4 5:59/M 1:07:00.3
7 Matthew Oliver Kodak TN 77 39 M 6:Male 99 and Under 6 6:14.3 2:30HM 2:23.6 6 26:59.0 4:05/M 5:27.9 7 30:17.9 6:22/M 1:11:22.9
8 Leslie Jackson Knoxville TN 76 31 F 2:Female 99 and Under 9 6:51.3 2:44HM 2:27.5 7 29:31.5 4:27/M 2:49.9 8 30:18.0 6:26/M 1:11:58.3
9 Bobby Powell Knoxville TN 80 11 M 7:Male 99 and Under 8 6:38.0 2:39HM 3:35.8 11 37:15.6 5:27/M 0:40.6 9 24:10.9 6:28/M 1:12:21.1
10 Rachel Powell Knoxville TN 42 44 F 3:Female 99 and Under 4 6:05.4 2:26HM 4:26.2 12 37:11.4 5:29/M 0:45.6 10 24:08.8 6:29/M 1:12:37.5
11 Michelle Davison Knoxville TN 105 37 F 4:Female 99 and Under 11 8:17.0 3:19HM 2:18.0 8 30:10.2 4:41/M 0:50.4 11 36:35.6 6:59/M 1:18:11.3
12 Valerie Evans Jefferson City TN 102 41 F 5:Female 99 and Under 13 8:44.7 3:30HM 3:43.7 10 32:10.5 5:07/M 1:15.5 12 38:38.0 7:33/M 1:24:32.5
13 Jennifer Dooley Chattanooga TN 108 40 F 6:Female 99 and Under 14 10:28.3 4:11HM 3:07.6 13 36:26.0 5:45/M 0:40.2 13 35:39.4 7:43/M 1:26:21.6
14 Melanie King Alcoa TN 64 39 F 7:Female 99 and Under 10 7:26.8 2:58HM 4:03.0 14 43:11.4 6:17/M 1:22.0 14 45:28.2 9:04/M 1:41:31.5