Three Rivers Regatta

Age Group Results

July 13, 2019


All results from this race and other races we have timed can be found at www.racedayevents.net RaceDayEvents


4.2 Mile Sup 12'6" or Less Men: 1-99
4.2 Mile Sup 12'6" or Less Women: 1-99
4.2 Mile Sup 14' Men: 1-99
4.2 Mile Sup 14' Women: 1-99
4.2 Mile Sup Unlimited Men: 1-99
4.2 Mile Sup Unlimited Women:
4.2 Mile Recreational Kayak Men: 1-99
4.2 Mile Recreational Kayak Women:
4.2 Mile Sea Kayak Men: 1-99
4.2 Mile Sea Kayak Women: 1-99
4.2 Mile Fast Sea Kayak Men: 1-99
4.2 Mile Fast Sea Kayak Women:
4.2 Mile High Performance Kayak Men: 1-99
4.2 Mile High Performance Kayak Women: 1-99
4.2 Mile OC-1 Men: 1-99
4.2 Mile OC-1 Women: 1-99
4.2 Mile Male OC-2 Men:
4.2 Mile Male Tandem Kayak Men:
4.2 Mile Male Tandem HPK Men: 1-99
4.2 Mile Female OC-2 Women:
4.2 Mile Mixed OC-2
4.2 Mile Female Tandem Kayak Women:
4.2 Mile Mixed Tandem Kayak
4.2 Mile Female Tandem HPK Women:
4.2 Mile Mixed Tandem HPK 1-99

4.2 Mile Sup 12'6" or Less

Top

Female 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Carol Hill                                              184    1        2      1:01:26.2
       2    Gail Calloway                                           185    1        3      1:06:14.9
Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Jesse Byers                                             186    1        1        52:53.2
       2    Jack Fitzstevens                                        196   1         4      1:09:53.4

4.2 Mile Sup 14'

Top

Female 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Heather Frogge                                          188    1        3        56:49.9
       2    Kayla Raymes                                            187    1        4      1:02:37.3
       3    Jana Plemmons                                           189    1        5      1:11:54.1
Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Chris Gibson                                            192    1        1        47:37.3
       2    Kenny Reed                                              191    1        2        47:44.9

4.2 Mile Sup Unlimited

Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Patrick Mclaughlin                                      193    1        1        48:38.5

4.2 Mile Recreational Kayak

Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Stephen Stanley                                         178    1        1        49:37.3
       2    Mark Tate                                               175    1        2        55:13.9
       3    Scott Hasert                                            177    1        3        55:46.4
       4    Joe Cummings                                            176    1        4        56:38.8
       5    Stevin Amonett                                          174    1        5        56:56.9

4.2 Mile Sea Kayak

Top

Female 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Nancy Brunton                                           179    1        4        43:20.1
       2    Teresa Koesler                                          180    1        5        47:36.1
Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Joe Stibler                                             181    1        1        39:44.7
       2    John Mccue                                              183    1        2        40:05.8
       3    Jim Martin                                              182    1        3        40:45.2

4.2 Mile Fast Sea Kayak

Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Ben Lawry                                               163    1        1        34:50.3

4.2 Mile High Performance Kayak

Top

Female 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Nancy Packard                                           165    1        4        45:33.9
Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Joseph Dichiacchio                                      167    1        1        34:47.0
       2    Larry Dixon                                             166    1        2        35:43.1
       3    Gerry James                                             168    1        3        45:23.3

4.2 Mile OC-1

Top

Female 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Dottie Hodges                                           170    1        3        51:52.0
       2    Emma-kate Stibler                                       169    1        4        58:22.1
Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Jason Hjelseth                                          172    1        1        40:10.0
       2    Bob Griffith                                            171    1        2        46:50.8

4.2 Mile Male Tandem HPK

Top

Male 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Roger Eaton                                             194    1        1        34:19.3

4.2 Mile Mixed Tandem HPK

Top

Mixed Relay 99 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time  
       1    Ellen Dour                                              195    1        1        43:07.1