Dixie Triathlon

Age Group Results

September 15, 2018


Results by Race Day Events


Men: Top Finishers 1-19 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69
Women: Top Finishers 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 50-54 55-59

Olympic Triathlon

Top

Male Overall Winners

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 1 Matthew Bartsch Evansville IN 322 36 1 23:12.3 1:33 1:28.8 2 54:44.5 27.2MPH 0:59.5 1 40:02.9 6:27/M 2:00:28.0
2 2 Michael Ross Paducah KY 302 47 3 24:41.2 1:39 0:48.3 1 53:58.7 27.6MPH 0:51.6 2 42:11.7 6:48/M 2:02:31.5
3 3 Matt Joiner MILAN TN 300 45 2 24:14.6 1:37 0:45.9 3 55:44.4 26.8MPH 0:51.7 3 47:30.8 7:40/M 2:09:07.5
 
Top

Female Overall Winners

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 10 Heather Tarpley Cornelia GA 321 47 2 29:04.0 1:56 1:34.9 1 1:04:04.3 23.3MPH 1:20.5 2 49:27.8 7:59/M 2:25:31.6
2 24 Robyn PITERA Marstons Mills MA 315 28 3 32:43.0 2:11 1:48.7 2 1:10:19.9 21.2MPH 1:05.5 3 51:35.8 8:19/M 2:37:33.0
3 26 Phoebe Bauer MEMPHIS TN 294 24 1 26:38.6 1:47 1:46.6 3 1:19:49.6 18.7MPH 2:02.1 1 48:47.0 7:52/M 2:39:04.0
 
Top

Male Masters Winners

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 12 Stephen Schmidt Murfreesboro TN 328 65 2 27:40.4 1:51 1:04.4 1 1:03:14.7 23.6MPH 1:17.1 3 54:28.5 8:47/M 2:27:45.1
2 13 Russ Shemberger Murray KY 278 52 1 25:46.4 1:43 1:17.9 3 1:09:24.1 21.5MPH 1:14.2 2 50:02.8 8:04/M 2:27:45.5
3 16 Thomas McFadden Nashville TN 301 55 3 27:56.7 1:52 2:27.3 2 1:08:16.2 21.8MPH 1:50.8 1 49:27.7 7:59/M 2:29:58.8
 
Top

Female Masters Winners

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 30 Kristen Wilson Fisher Franklin TN 287 41 3 33:34.4 2:14 2:10.6 1 1:06:51.0 22.3MPH 2:24.2 1 55:03.7 8:53/M 2:40:04.0
2 47 JAMIE BAILEY MEMPHIS TN 264 40 2 33:03.5 2:12 1:32.0 2 1:09:38.3 21.4MPH 1:29.3 3 1:01:29.8 9:55/M 2:47:13.0
3 51 Jeanine Watts Lamar MS 263 58 1 32:58.4 2:12 1:51.3 3 1:17:10.0 19.3MPH 1:57.3 2 55:31.9 8:57/M 2:49:29.1
 
Top

Male 19 and Under

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 4 Ben Dixon Eads TN 266 17 1 25:17.4 1:41 0:52.8 1 1:02:02.3 24.0MPH 0:43.2 1 46:28.1 7:30/M 2:15:23.9
 
Top

Female 20 to 24

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 86 Katherine Jimenez MC KENZIE TN 258 21 1 43:21.1 2:53 1:50.0 1 1:41:20.4 14.7MPH 2:15.1 1 1:06:59.8 10:48/M 3:35:46.5
 
Top

Male 25 to 29

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 6 Ryan Pett FAIRVIEW TN 314 27 4 28:45.1 1:55 2:39.6 4 1:04:57.0 23.0MPH 1:48.5 1 40:50.6 6:35/M 2:19:00.9
2 8 Kaleb Bright Franklin TN 280 26 3 23:46.1 1:35 1:13.2 1 1:00:13.0 24.8MPH 0:59.5 6 54:53.6 8:51/M 2:21:05.5
3 14 Benjamin Jones Manitowoc WI 277 26 5 29:42.4 1:59 2:01.4 3 1:04:56.7 23.0MPH 1:29.4 2 49:44.5 8:01/M 2:27:54.4
4 15 Ronnie Fields Haynesville LA 329 26 8 30:56.3 2:04 1:30.3 2 1:04:37.3 23.1MPH 1:33.3 3 51:21.5 8:17/M 2:29:58.8
5 19 Patrick Mazurek Montreal QC 250 26 1 23:18.4 1:33 2:29.4 5 1:10:35.9 21.1MPH 1:25.1 5 53:29.2 8:38/M 2:31:18.1
6 58 Damon Varble NASHVILLE TN 259 29 7 30:48.8 2:03 4:17.7 6 1:23:20.8 17.9MPH 1:56.2 4 53:24.0 8:37/M 2:53:47.6
7 70 Jake Flynn Clarksville TN 311 28 2 23:24.4 1:34 1:05.3 8 1:40:51.6 14.8MPH 1:36.3 7 55:38.1 8:58/M 3:02:35.8
8 77 Kenneth Barnes MEMPHIS TN 260 29 6 29:51.3 1:59 2:22.7 7 1:35:34.6 15.6MPH 2:02.9 8 1:03:53.0 10:18/M 3:13:44.6
 
Top

Female 25 to 29

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 27 Alex Winklerr montreal QC 249 26 1 33:45.2 2:15 1:48.7 2 1:10:28.5 21.2MPH 1:35.7 1 51:57.4 8:23/M 2:39:35.6
2 42 Margaret Livingston JACKSON TN 304 29 2 34:25.4 2:18 1:21.9 1 1:09:37.6 21.4MPH 1:07.4 2 59:15.1 9:33/M 2:45:47.4
3 87 Lynley Bernstein CLARKSVILLE TN 326 29 3 36:54.4 2:28 1:48.0 3 1:34:59.3 15.7MPH 2:20.1 3 1:21:06.6 13:05/M 3:37:08.5
 
Top

Male 30 to 34

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 5 Krispin Kistler SIMPSONVILLE SC 323 31 1 28:08.9 1:53 1:44.4 1 1:00:20.5 24.7MPH 1:27.0 1 45:28.7 7:20/M 2:17:09.7
2 44 John Carruth Knoxville TN 257 33 3 37:49.0 2:31 2:09.9 2 1:08:46.6 21.7MPH 1:19.1 2 56:30.0 9:07/M 2:46:34.7
3 61 Tyler Blair Cumberland KY 273 31 2 34:20.5 2:17 1:41.7 5 1:14:21.5 20.1MPH 1:15.9 4 1:03:46.0 10:17/M 2:55:25.7
4 62 Ben Campbell Jackson TN 255 32 5 42:03.2 2:48 2:00.6 3 1:08:47.7 21.7MPH 1:17.0 3 1:02:31.6 10:05/M 2:56:40.2
5 67 Francois Samson Memphis TN 253 31 4 39:23.9 2:38 3:02.3 4 1:10:41.0 21.1MPH 1:37.3 5 1:05:41.3 10:36/M 3:00:26.0
 
Top

Female 30 to 34

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 39 kathryn elliott memphis TN 299 33 2 35:05.5 2:20 1:30.0 3 1:13:12.2 20.4MPH 1:15.1 2 53:16.2 8:35/M 2:44:19.1
2 46 Megan Clegg Clarksville TN 243 32 1 32:50.2 2:11 1:25.9 1 1:10:36.9 21.1MPH 1:47.8 3 1:00:09.6 9:42/M 2:46:50.5
3 52 Alexandra Ketterer NASHVILLE TN 274 30 3 38:00.7 2:32 2:28.5 4 1:15:55.2 19.6MPH 1:35.4 1 51:44.7 8:21/M 2:49:44.5
4 65 Jessica Johns Nashville TN 297 34 4 41:16.2 2:45 2:02.0 2 1:12:13.4 20.7MPH 2:20.7 4 1:00:56.1 9:50/M 2:58:48.6
 
Top

Male 35 to 39

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 7 Josh Coleman LaVergne TN 325 35 3 30:34.3 2:02 1:05.7 1 59:25.3 25.1MPH 1:10.4 1 47:13.1 7:37/M 2:19:28.9
2 9 Mark Smith Mc Kenzie TN 227 35 2 30:25.9 2:02 1:02.9 3 1:01:39.4 24.2MPH 0:53.7 3 50:09.6 8:05/M 2:24:11.5
3 11 Edward Elliott DICKSON TN 308 36 6 33:52.3 2:15 1:15.7 2 1:00:40.8 24.6MPH 1:04.4 2 50:01.9 8:04/M 2:26:55.1
4 25 Angel Irizarry Cruz FORT CAMPBELL KY 298 36 7 35:09.5 2:21 0:55.4 6 1:08:46.5 21.7MPH 1:00.6 4 51:41.4 8:20/M 2:37:33.6
5 33 Chris Schaber AVA IL 283 37 5 32:57.8 2:12 2:07.1 7 1:10:00.6 21.3MPH 1:25.7 5 53:53.7 8:41/M 2:40:25.0
6 37 Mat Kee Cape Girardeau MO 230 39 9 38:15.6 2:33 1:38.2 4 1:03:21.6 23.5MPH 1:34.9 6 57:48.4 9:19/M 2:42:38.8
7 49 Aaron Raab JACKSON TN 240 39 1 29:19.1 1:57 2:13.9 5 1:06:41.3 22.4MPH 1:41.1 8 1:09:07.3 11:09/M 2:49:02.8
8 76 Joey Delapp Mayfield KY 262 37 4 32:31.8 2:10 1:08.9 8 1:12:54.3 20.5MPH 0:48.2 10 1:22:19.8 13:17/M 3:09:43.1
9 81 Jeff Miller Paducah KY 290 35 10 42:15.6 2:49 2:29.8 9 1:17:05.6 19.3MPH 2:35.5 9 1:17:15.7 12:28/M 3:21:42.3
10 84 John Shelton NASHVILLE TN 252 37 8 37:37.0 2:30 3:55.9 10 1:41:49.4 14.6MPH 4:00.5 7 1:00:59.4 9:50/M 3:28:22.3
 
Top

Female 35 to 39

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 36 Margaret Densmore Memphis TN 312 35 1 25:55.4 1:44 1:48.2 5 1:18:07.9 19.1MPH 1:20.3 2 54:22.4 8:46/M 2:41:34.3
2 43 Jana Williams Overland Park KS 276 38 5 38:47.3 2:35 1:56.5 1 1:12:12.6 20.7MPH 1:54.4 1 51:09.4 8:15/M 2:46:00.3
3 59 Melinda Robinson Clarksville TN 241 35 2 34:35.9 2:18 2:29.6 3 1:16:59.8 19.4MPH 2:02.3 3 58:25.0 9:25/M 2:54:32.8
4 60 Meredith Qualls Centerville TN 251 38 4 36:50.9 2:27 1:33.5 2 1:14:30.4 20.0MPH 2:05.4 4 1:00:00.5 9:41/M 2:55:00.7
5 73 Brianne Jurgens Murfreesboro TN 289 36 3 35:30.8 2:22 2:08.2 4 1:17:31.3 19.2MPH 2:34.3 5 1:09:15.3 11:10/M 3:07:00.1
 
Top

Male 40 to 44

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 20 Chris Flint Mayfield KY 236 40 5 33:31.0 2:14 1:51.1 1 1:01:47.8 24.1MPH 1:12.5 2 54:52.6 8:51/M 2:33:15.1
2 21 James Hambrick Eads TN 286 43 3 30:04.7 2:00 1:08.9 2 1:04:31.0 23.1MPH 1:10.9 3 57:26.0 9:16/M 2:34:21.6
3 29 Jay Matthews elberfeld IN 282 43 1 26:58.9 1:48 2:33.8 4 1:08:32.2 21.8MPH 1:48.8 5 59:48.3 9:39/M 2:39:42.1
4 35 Dusty Gibson Martin TN 228 44 2 28:50.6 1:55 1:00.4 3 1:04:33.0 23.1MPH 1:09.7 6 1:05:24.6 10:33/M 2:40:58.5
5 45 jason brumm NASHVILLE TN 313 43 4 33:14.8 2:13 5:42.5 6 1:16:03.0 19.6MPH 6:02.3 1 45:45.4 7:23/M 2:46:48.1
6 53 Scott Carter HUNTINGDON TN 281 43 6 39:04.7 2:36 1:58.0 5 1:09:08.7 21.6MPH 2:09.2 4 58:26.5 9:25/M 2:50:47.2
 
Top

Female 40 to 44

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 55 Paula Chilton Dickson TN 235 40 2 36:38.9 2:27 1:25.9 3 1:15:02.8 19.9MPH 1:06.0 1 57:56.7 9:21/M 2:52:10.4
2 57 Danika Roj-Wiedman Franklin TN 284 41 3 36:44.2 2:27 1:39.2 2 1:14:09.0 20.1MPH 1:33.6 2 58:51.6 9:30/M 2:52:57.7
3 64 Heather Nichols Collierville TN 244 41 1 33:37.7 2:14 1:13.3 1 1:09:00.5 21.6MPH 1:29.4 4 1:11:59.4 11:37/M 2:57:20.4
4 71 Kelli Mauldin Collierville TN 291 43 4 37:13.7 2:29 1:57.1 6 1:22:03.6 18.2MPH 3:16.0 3 59:16.3 9:34/M 3:03:46.8
5 79 Heather Lake HENDERSONVLLE TN 254 44 5 37:27.1 2:30 1:43.0 4 1:20:17.0 18.6MPH 3:08.6 6 1:15:08.4 12:07/M 3:17:44.3
6 82 Stacey Brewer Germantown TN 271 43 6 42:52.9 2:51 3:40.6 5 1:21:27.9 18.3MPH   5 1:15:04.5 12:06/M 3:23:06.0
 
Top

Male 45 to 49

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 22 Cliff Abeles Arlington TN 288 48 2 34:12.1 2:17 1:07.1 1 1:03:44.7 23.4MPH 1:35.7 2 55:27.2 8:57/M 2:36:06.9
2 23 Robert Epting Fort Campbell KY 303 45 3 34:47.6 2:19 2:26.9 2 1:04:22.8 23.2MPH 1:47.3 1 53:46.3 8:40/M 2:37:11.0
3 31 Ritchie Brawley Martin TN 233 46 4 35:09.8 2:21 1:08.4 3 1:06:41.9 22.4MPH 0:55.6 3 56:14.0 9:04/M 2:40:09.8
4 56 Luis Wiadacz Germantown TN 317 48 1 24:12.1 1:37 2:07.3 5 1:16:16.6 19.6MPH 1:31.2 5 1:08:32.1 11:03/M 2:52:39.4
5 75 Pete Sass Franklin Lakes NJ 341 46 5 41:56.8 2:48 3:51.6 4 1:13:43.8 20.2MPH 1:56.6 4 1:08:11.9 11:00/M 3:09:40.8
 
Top

Male 50 to 54

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 18 Bill Jermann CORDOVA TN 267 54 2 27:31.6 1:50 1:41.4 2 1:07:31.2 22.1MPH 1:37.9 2 52:49.4 8:31/M 2:31:11.6
2 32 David Gaither Winston-Salem NC 318 54 3 27:34.6 1:50 2:22.9 6 1:15:31.3 19.7MPH 2:45.5 1 52:04.8 8:24/M 2:40:19.2
3 41 Trey Buttriss NASHVILLE TN 305 53 6 43:34.5 3:13 1:17.7 1 1:02:46.3 23.8MPH 0:57.8 3 56:41.9 9:09/M 2:45:18.3
4 48 Mark Boudreau Franklin TN 256 54 1 25:54.9 1:44 2:16.2 4 1:13:19.3 20.3MPH 2:27.0 4 1:04:00.9 10:19/M 2:47:58.4
5 68 Perrin Rowsey Bartlett TN 327 51 5 40:12.6 2:41 3:00.5 3 1:09:19.5 21.5MPH 1:50.8 5 1:06:54.1 10:47/M 3:01:17.6
6 78 Tom Mantel GERMANTOWN TN 316 50 7 50:39.7 3:23 1:13:42.2     3:16.3 7 1:10:04.5 11:18/M 3:17:42.7
7 83 Kevin Murphy Clarksville TN 295 53 4 39:41.1 2:39 3:23.2 7 1:20:29.5 18.5MPH 2:44.8 8 1:20:11.6 12:56/M 3:26:30.3
8 85 scott stookey JACKSON TN 231 54 8 1:00:39.7 4:03 2:54.4 5 1:14:06.5 20.1MPH 2:00.2 6 1:09:54.6 11:16/M 3:29:35.4
 
Top

Female 50 to 54

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 80 Sherri Latimer Sherwood AR 324 52 1 41:12.2 2:45 2:17.1 1 1:31:05.3 16.4MPH 2:29.7 1 1:01:05.9 9:51/M 3:18:10.4
 
Top

Male 55 to 59

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 17 Steve Keller GALLATIN TN 268 57 1 25:19.7 1:41 1:46.8 1 1:05:17.7 22.8MPH 1:24.0 2 56:56.8 9:11/M 2:30:45.0
2 28 David Rhea Memphis TN 309 55 3 35:31.6 2:22 1:38.2 2 1:07:16.7 22.2MPH 1:24.4 1 53:49.9 8:41/M 2:39:40.9
3 40 Craig Ostrom Gallatin TN 261 55 2 32:00.1 2:08 2:15.6 3 1:09:09.0 21.6MPH 2:25.4 3 58:51.0 9:30/M 2:44:41.2
4 74 Gary Mappin Thompsons Station TN 330 58 4 42:33.1 2:50 1:36.1 4 1:10:23.8 21.2MPH 1:22.5 4 1:11:06.4 11:28/M 3:07:02.0
 
Top

Female 55 to 59

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 63 Amy Blackmon Tupelo MS 306 55 3 40:21.6 2:41 2:06.2 2 1:20:19.4 18.6MPH 2:35.9 1 51:33.9 8:19/M 2:56:57.1
2 66 Cathy Wind Brentwood TN 270 57 1 37:01.5 2:28 1:39.9 1 1:17:02.1 19.4MPH 1:52.5 2 1:02:04.0 10:01/M 2:59:40.1
3 88 Dorothy Galloway Woodlawn TN 247 56 2 37:14.5 2:29 2:00.8 4 1:31:48.7 16.2MPH 2:34.0 3 1:26:20.1 13:55/M 3:39:58.1
4 90 LaVern Baker Cadiz KY 279 56 4 41:03.6 2:44 1:48.6 3 1:31:33.0 16.3MPH 2:12.4 4 1:42:04.4 16:28/M 3:58:42.1
 
Top

Male 60 to 64

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 34 Keith Woods Memphis TN 310 61 1 27:45.5 1:51 1:33.3 3 1:13:06.7 20.4MPH 1:29.6 1 56:38.2 9:08/M 2:40:33.4
2 38 Paul Dorsa Franklin TN 242 62 2 30:00.3 2:00 1:49.5 1 1:05:18.6 22.8MPH 1:39.8 3 1:05:21.2 10:32/M 2:44:09.5
3 54 MURRAY SCOTT Collierville TN 293 62 3 32:47.0 2:11 1:20.8 2 1:07:04.1 22.2MPH 1:39.1 4 1:08:30.1 11:03/M 2:51:21.3
4 69 Jimmy Crossett Huntingdon TN 226 61 4 44:29.2 2:58 1:14.2 4 1:13:43.2 20.2MPH 1:31.1 2 1:00:40.5 9:47/M 3:01:38.2
 
Top

Male 65 to 69

  Overall     ------------ Swim ------------ T1 ------------ Bike ------------ T2 ------------ Run ------------ Total
Place Place Name City Bib No USAT Age Rnk Time Pace Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 50 Gwin Anderson Dresden TN 319 65 1 32:55.6 2:12 1:59.7 2 1:13:09.7 20.4MPH 1:17.5 1 1:00:06.2 9:42/M 2:49:28.9
2 72 Ray Johnson Memphis TN 296 66 2 45:16.5 3:01 1:38.1 1 1:12:51.7 20.5MPH 1:44.0 2 1:04:42.6 10:26/M 3:06:13.0
3 89 Ron Wade Memphis TN 269 66 3 51:52.5 3:27 2:10.4 3 1:28:52.7 16.8MPH 2:21.5 3 1:22:07.1 13:15/M 3:47:24.3